Dana Hondlová

Naše dcera měla velké problémy s učivem matematiky už od první třídy. Navštívili jsme Pedagogicko-psychologickou Poradnu v Kladně, kde jí byla diagnostikována specifická porucha učení – dyskalkulie a lehčí forma dyslexie. Jenže kromě určení této poruchy nám v poradně vůbec nepomohli. Informace byly velice všeobecné a zájem o dítě nulový. Začala jsem hledat na internetu informace a pomoc. Narazila jsem na stránky paní Ing. Vlasákové, kde mě upoutalo to, že má se svým vlastním dítětem stejnou zkušenost. Po prvním telefonátu jsme si domluvily návštěvu a začala jsem s dcerou každý týden dojíždět na nápravy. Začátky nebyly zrovna jednoduché, jak pro mě, tak pro dceru jednak proto, že nastalo dojíždění každý týden cca 45 km a jednak proto, že jsme se obě musely naučit důslednosti, protože při specifických nápravách se dělá různé cvičení, které se nesmí přerušit po 90dní. Paní Vlasáková na nás ale „šla“ velmi pomalu, chválila nás obě a hlavně mě směrovala, jak a co se mám s dcerou učit. Abych jí nepřetěžovala, abychom se učili třeba jen 20 minut danou látku a opravdu individuálně vymýšlela pomůcky a postupy, které na dceru zabíraly. Vždycky na nás byla přichystaná, bylo znát, že opravdu přemýšlí o tom, jak by dcera učivo, co nejlépe- ne nejrychleji pochopila. Vždy mě dokázala uklidnit, když jsem byla třeba paní učitelkou vyděšena, že dcera ještě nezvládá tamto a ono.

Nutno říct, že po zkušenostech z Kladenské PPP jsem hledala jiný přístup k dětem a na další kontrolu jsem se objednala do PPP v Praze v Ohradní ulici, kam docházíme na kontroly stále. Tam mi paní Dr. Černá potvrdila, že paní Vlasáková ví o čem mluví a dělá svou práci dobře, jako jedna z mála. Hodně se totiž ví jak pracovat s dyslektiky, dysgrafiky, ale s dyskalkuliky téměř nikdo pracovat neumí – prý je jich daleko méně.

Naše návštěvy trvaly téměř pět let a stoprocentně měly velmi pozitivní dopad na celkový prospěch naší dcery, navíc se naučila učit.

Dana Hondlová

Příspěvek byl publikován v rubrice Reference a jeho autorem je root. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.